Początkiem marca rozpoczęły się Akademickie Mistrzostwa Polski w snowboardzie i narciarstwie alpejskim, w których jak co roku bierze udział bardzo duża ilość zawodników. Nasi Studenci też tam byli!

AZS Uniwersytetu Śląskiego zorganizował AMP w snowboardzie, które odbyły się na stoku w Szczawnicy w dniach 02-05.2023 r. Reprezentacja Uniwersytetu Opolskiego składała się z samych Studentek. Pierwszy etap polegał na rywalizacji w strefach Zachód/Wschód, a następnie przeprowadzony został finał ogólnopolski. Mistrzostwa przeprowadzone zostały w dwóch konkurencjach: slalom i banket slalom.

W eliminacjach w slalomie Paulina Kozioł zajęła 26 miejsce, a w klasyfikacji końcowej slalomu uplasowała się na 52 miejscu. Z kolei w banket slalomie najlepszą zawodniczką UO była Dominika Bartków zajmując 94 miejsce. W klasyfikacji drużynowej Panie zajęły 25 miejsce, a w typach uczelni wśród Uniwersytetów 5 miejsce.

AZS Warszawa w Zakopanem zorganizował Akademickie Mistrzostwa Polski w narciarstwie alpejskim w dniach 05-08.03.2023 r. Na stoku Harenda Studenci i Studentki rywalizowali w slalomie i slalomie gigancie również z podziałem na etap Wschód/Zachód, a następnie najlepsi awansowali do finału. Najlepszą zawodniczką Uniwersytetu Opolskiego była Martyna Morys, która po slalomie gigancie uplasowała się  na znakomitym 23 miejscu tak jak po przejazdach w slalomie! W klasyfikacji generalnej kobiet Studentki zajęły 28 miejsce, a w typach uczelni wśród Uniwersytetów 7 miejsce.

Równocześnie do rywalizacji przystąpili Studenci. Na 57 miejscu w slalomie gigancie w pierwszym etapie uplasował się Adam Kalinowski oraz 56 w slalomie. W klasyfikacji generalnej mężczyzn drużyna UO zajęła 28 miejsce. Naszym reprezentantom gratulujemy i mamy nadzieję, że w przyszłym roku również będą godnie reprezentować Uniwersytet Opolski.

Snowboardzistki UO: Paulina Kozioł, Dominika Bartków, Karolina Kułaga, Karolina Kasprzyk                          Narciarze alpejscy: Martyna Morys, Natalia Pomietlarz, Sabina Długajczyk, Maciej Adamczyk, Adam Kalinowski, Mateusz Kulesa.

Organizatorom dziękujemy za organizację Akademickich Mistrzostw Polski na tak wysokim poziomie i mamy nadzieję, że w przyszłym roku też się zobaczymy!

Autor: Matylda Chudzik