O nas

Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Opolskiego działa nieprzerwanie od 1953 roku. Naszym celem jest upowszechnienie kultury fizycznej wśród studentów Uniwersytetu Opolskiego.   Co roku nasz klub reprezentują studenci w Opolskiej Superlidze Akademickiej i Akademickich Mistrzostwach Polski.

Przez wiele lat studenci UO wiedli prym w AMP w badmintonie oraz reprezentowali nasz kraj na Uniwersjadzie         w  Korei Południowej i Akademickich Mistrzostwach Europy w Zagrzebiu, Moskwie, Rotterdamie, Łodzi                i Warszawie.

Nasi wolontariusze czynnie działają w klubie siatkarskim UNI Opole oraz w wydarzeniach sportowych organizowanych przy współpracy ze Studium Wychowania Fizycznego i Sportu oraz sportowych wydarzeniach organizowanych na naszej uczelni. Zależy nam na rozwoju akademickich klubów sportowych na Opolszczyźnie dlatego intensywnie współpracujemy  z Klubem Środowiskowym AZS Politechniki Opolskiej.