Opolski Bieg Młodych – Sztafety Uniwersyteckie za nami !

20 sztafet uczestniczyło w Opolskim Biegu Młodych – Sztafetach Uniwersyteckich, które odbyły się 15 października 2022 r. na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym im. Opolskich Olimpijczyków w Opolu. Atmosfera panująca podczas zawodów była fantastyczna, zupełnie nie przeszkadzała w tym pogoda, która nie rozpieszczała, aczkolwiek słońce pojawiło się na moment nad stadionem. Uczniowie szkół ponadpodstawowych, studenci wraz z doktorantami oraz wszyscy chętni dzielnie biegali swoje 400-stu metrowe zmiany bawiąc się przy tym wyśmienicie. Profesjonalny pomiar czasu zapewniła firma ZmierzymyCzas dzięki czemu każdy z uczestników miał zmierzony międzyczas 400 m. Było to ciekawe sprawdzenie samego siebie na tle innych. Uczestnicy, zapisując się do biegu mogli nazwać swoją sztafetę/drużynę.

Wyniki:

Kategoria Open damska

1. miejsce – ,,GIRL POWER” w składzie: Julia Mielnik, Aleksandra Florczak, Pola Grzybowska, Hanna Baziuk.
  2. miejsce – ,,Same Baby” w składzie: Matylda Chudzik, Magdalena Tomalska, Weronika Woicka, Stefani Koprek.
  3. miejsce – ,,Fizjobiotech” w składzie: Anna Wiatr, Magdalena Konefał, Paulina Adamska, Karolina Hurek.

Kategoria Open męska

1. miejsce – ,,ENERGIA” w składzie: Oliwer Szyńcowicz, Mateusz Passon, Marcin Kulas, Bartek Urbański.
  2. miejsce – ,,SPSB Team” w składzie: Łukasz Szenawa, Kamil Przywara, Mateusz Szenawa, Bartosz Barczyk.
  3. miejsce – ,,Imperium Siły” w składzie: Maciej Róg, Grzegorz Guz, Jacek Wal, Igor Adamek.

Kategoria Uczniów damska

2. miejsce – ,,LO Dobrzeń Wielki” w składzie: Zuzanna Heny, Milena Godyń, Julia Stiller, Agata Chudala.

Kategoria Uczniów męska

Kategoria Studentów i Doktorantów damska

1. miejsce – ,,Same Baby” w składzie: Matylda Chudzik, Magdalena Tomalska, Weronika Woicka, Stefani Koprek.
  2. miejsce – ,,Fizjobiotech” w składzie: Anna Wiatr, Magdalena Konefał, Paulina Adamska, Karolina Hurek.

Kategoria Studentów i Doktorantów męska

1. miejsce – ,,Same Chłopy” w składzie: Łukasz Wiszowaty, Michał Naszkiewicz, Adam Kita, Karol Gontarz.

Kategoria Mikst ,,2k+2m”

1. miejsce – ,,AZS UCZNIOWIE” w składzie: Alicja Lach, Maciej Bachłaj, Maja Kleszno, Szymon Łysiak.
  2. miejsce – ,,ŚCIRA TEAM” w składzie: Antoni Danków, Halina Polewiak, Kasia Kośniewska, Paweł Ścira.
  3. miejsce – ,,Bąbelki” w składzie: Julia Mielnik, Nikola Grońska, Marcin Kulas, Bartek Urbański.

Link do wyników:

https://www.zmierzymyczas.pl/wyniki.html  —>>> Opolski Bieg Młodych – Sztafety Uniwersyteckie

Link do galerii zdjęć z zawodów:

Opolski Bieg Młodych – Sztafety Uniwersyteckie był współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Opolskiego za sprawą projektu ,,Opolskie dla młodzieży”, którego realizatorem było Wojewódzkie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Opolu. Bieg zorganizowała grupa inicjatywna projektu z ramienia KU AZS UO.

Szczególne podziękowania należą się Nadleśnictwu Opole, na czele z Panem Nadleśniczym Markiem Cholewą, który wspomógł organizację tego wydarzenia. Podczas Sztafet, mogliśmy także zapytać o wszystko co związane z lasami, pracowników Nadleśnictwa, którzy także z nami biegali.

Podziękowania również kierujemy do Szymona Wolfa – dyrektora Studenckiego Centrum Kultury UO, który spikerował w trakcie wydarzenia oraz rozgrzewał biegaczy i publikę zgromadzoną na stadionie. Szymon – DZIĘKUJEMY!

Bieg nie odbyłby się bez finansowego wsparcia poszczególnych Nadleśnictw: Turawa, Herby, Koszęcin, Lubliniec, Świerklaniec, Olesno, Siewierz, Kłobuck. Dziękujemy!

Oprawę fotograficzną zapewnili nam niezastąpiona Stefani Koprek oraz zawsze uśmiechnięty Michał Naszkiewicz – zrobiliście czadowe fotki !!! (niebawem będziemy wrzucać je na naszego Facebookowego fanpage`a)

Relacja z wydarzenia dostępna jest pod linkiem:  https://opole.tvp.pl/63954204/sport-opolski-extra-16-pazdziernika-2022-zobacz-program?fbclid=IwAR2x04XX7ZPJwIOmAsQF1C_szOhaHFfHe-lN4JwEaPrWplMGRb9QRopDyIY zapraszamy do oglądania.

Kolejną relację możecie przeczytać i posłuchać pod kolejnym linkiem https://radio.opole.pl/102,629783,sztafeta-polaczyla-biegaczy-azs-uniwersytetu-opo

Już na koniec chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy pomogli zorganizować sztafety 4x400m, a największe podziękowania kierujemy do Was Uczestników wydarzenia. Mamy nadzieję, że spotkamy się nie raz na AZSowych wydarzeniach!