Pierwsze starty w cyklu Akademickich Mistrzostw Polski reprezentacji Uniwersytetu Opolskiego w futsalu stały się faktem! Drużyna kobiet jeszcze w styczniu pojechała na półfinał do Lublina, którego organizatorem był KU AZS Politechnika Lubelska, a drużyna mężczyzn swój półfinał rozegrała w Legnicy zorganizowany przez KU AZS Collegium Witelona.

Fot. Zabawa Fotografią – By Julia Photography

Do Półfinału B Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu kobiet zgłosiło się 19 drużyn, z których najlepsze 8 drużyn miało zapewniony awans do finału, który zostanie rozegrany w Gdańsku. Nasze Studentki trafiły do grupy A, z drużynami: UEK Kraków, UJD Częstochowa, URz Rzeszów, PRz Rzeszów. Niestety nasze Panie nie wygrały żadnego meczu, ale determinacja i wola walki na boisku dają nadzieję na kolejne występy podczas Akademickich Mistrzostw Polski. Dziewczyny dziękujemy za grę!  Bramki dla UO zdobyły Vanessa Rus (1), Wiktoria Marzec (2).

Wyniki:

UO Opole – UEK Kraków 1:10 (0:5),                                                                                                                                                  URz Rzeszów – UO Opole 5:2 (4:1)                                                                                                                                                    UJDCzęstochowa – UO Opole 6:0 (2:0)                                                                         PRz Rzeszów – UO Opole 4:0 (2:0)

Fot. Zbih

Fot. Zbigniew Gol

Z kolei w Półfinale D Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu mężczyzn wzięło udział 12 drużyn, z których 4 najlepsze zakwalifikowały się do finału rozgrywanego również w Gdańsku organizowanego przez AZS Politechniki Gdańskiej. Nasza drużyna trafiła do grupy C wraz z drużynami z UHP Częstochowa oraz ANS Racibórz. Pierwszy swój mecz Studenci rozegrali z drużyną z Raciborza. Niestety Panowie przegrali 7:3. W drugim meczu zwycięstwo odniosła drużyna UO pokonując Częstochowę 3:2. Niestety dla naszych Studentów powtórzyła się historia z poprzedniego roku, gdzie wszystkie drużyny w grupie miały po tyle samo punktów. Niestety bilans bramkowy nie był dla nas korzystny i Panowie grali mecze o miejsca 9-12. W pierwszym meczu niestety przegrali 5:3 z ŚUM Katowice. Jednak w meczu o 11 miejsce wygrali 4:2 z Collegium Witelona. Naszym Studentom dziękujemy za walkę i zaangażowanie podczas AMP.

Drużyna kobiet: Paulina Bronowicka, Paulina Herzog, Wiktoria Marzec, Anna Koczor, Vanessa Rus, Weronika Włoch, Wioletta Wojczyk.

Drużyna mężczyzn: Pavel Charnavus, Mateusz Haj, Kevin Kawa, Kamil Krawczyk, Maksymilian Krystończyk,  Bartosz Lisowski, Emanuel Markiewicz, Kamil Mikitów, Kamil Nawrot, Adrian Nocoń, Paweł Perz, Mateusz Ptak.

A już w marcu odbędą się kolejne Akademickie Mistrzostwa Polski w narciarstwie alpejskim, snowboardzie, badmintonie, szachach, biegach przełajowych i w tenisie stołowym.