Lubisz biegać, aktywnie spędzać weekendy, spotykać się ze znajomymi czy rywalizować ze swoimi rówieśnikami? Opolski Bieg Młodych – Sztafety Uniwersyteckie są właśnie dla Ciebie! 15 października musisz być z nami na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym im. Opolskich Olimpijczyków i pobiec z nami w sztafetach 4x400m!

 

Bieganie to najprostsza z aktywności fizycznych, która jest powszechna i łatwo dostępna. Korzyści płynące z biegania to uwalnianie się endorfin, które przyczyniają się do lepszego samopoczucia oraz w pozytywny sposób wpływają na organizm. Coraz więcej młodych osób biega rekreacyjnie aby poprawić swoją kondycję fizyczną, a to wydarzenie dodatkowo daje im możliwość sprawdzenia siebie na tle innych, rywalizacji fair play oraz pobudza ducha walki. Opolski Bieg Młodych – Sztafety Uniwersyteckie są inicjatywą mającą na celu wzrost zaangażowania sportowego zarówno studentów, licealistów ale także osób dorosłych!

 

Biegi sztafetowe od wielu lat przyciągają uwagę kibiców bez względu na poziom sportowy oraz rangę zawodów. Typ dyscypliny oprócz pokonywania indywidualnych barier i granic możliwości dodatkowo wpływa na szczególną istotną umiejętność jaką jest praca zespołowa oraz odpowiedzialność za zespół. Jeśli nigdy nie brałeś udziału w biegach sztafetowych to jest to Twoja szansa, aby poczuć się jak Kajetan Duszyński, Karol Zalewski czy drużyna Aniołków!

Zapisy ruszyły i potrwają do wyczerpania ilości miejsc! Limit uczestników wynosi 200 osób (50 sztafet). Każdy z uczestników dostanie pakiet startowy wraz z numerem startowym. Biuro zawodów czynne będzie od godziny 9:00, a o 10 nastąpi pierwszy start sztafet.

 

Klasyfikacja sztafet będzie prowadzona w kategorii OPEN. Organizatorzy przewidzieli dodatkowe kategorie: Uczniowie 15-18 lat, Studenci i Doktoranci 19-35 lat, “2k+2m” bez względu na wiek uczestników, dlatego zapraszamy całe rodziny na bieg!

Bieg jest DARMOWY.

Regulamin biegu Opolski Bieg Młodych – Sztafety Uniwersyteckie

Zapisy: https://www.zmierzymyczas.pl/1540/opolski-bieg-mlodych-sztafety-uniwersyteckie.html

Bieg jest organizowany przez grupę inicjatywną projektu ,,Opolskie dla młodzieży” z ramienia Klubu Uczelnianego Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Opolskiego. Realizatorem projektu jest Wojewódzkie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Opolu. Partnerami wydarzenia są Lasy Państwowe, Nadleśnictwo Opole. Finansowane przez Samorząd Województwa Opolskiego.

 Harmonogram:

9:00-10:00 – Biuro zawodów, odbiór numerów oraz pakietów startowych;

10:00 – Uroczyste otwarcie oraz start pierwszego biegu;

10:00 – 12:00 – Biegi eliminacyjne;

12:00-12:30 Przerwa

12:30 – Finały poszczególnych kategorii

13:00 – Dekoracja zwycięzców