Za nami sezon pełen sukcesów, dlatego tuż przed rozpoczęciem nowego sezonu Akademickich Mistrzostw Polski podczas Gali Sportu KU AZS UO 2022 podziękowaliśmy wszystkim naszym sportowcom, władzom uczelni, przyjaciołom.

Na naszej Gali nagrodzone osoby dostały statuetki w kategoriach: UNIchampion, UNIkatowy Sportowiec 2022, Przyjaciel KU AZS UO, Przyjaciel na UO oraz Brązowe Dziewczyny.

Nagrodzeni w kategorii UNIchampion to osoby które wiedzą, że sport też jest ważnym elementem życia akademickiego i dążą do ciągłego jego rozwoju. Nagrodzeni to Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Opolskiego prof. dr hab. Marek Masnyk, Prorektor ds. rozwoju i finansów dr hab. inż. Rafał Matwiejczuk, Prorektor ds. kształcenia i studentów dr hab. Izabella Pisarek. Dziękujemy za wsparcie.

Niemalże podczas każdej Gali Sportu wyłaniany jest najlepszy zawodnik. My zdecydowaliśmy, że wybierzemy 10-ciu UNIkatowych Sportowców sezonu 2021/2022.

Byli to:   Wiktoria Grejner, Michał Rachwalik, Hubert Pieczyński, Dagmara Cybulska, Patrycja Tomczyk, Wiktoria Kluska, Adam Wacławczyk, Magdalena Giet, Małgorzata Kała, Katarzyna Cyboran.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i mamy nadzieję, że w kolejnym sezonie przynajmniej powtórzą swoje wyniki!

W kategorii Przyjaciel KU AZS UO nagrodzone osoby to osoby, które sport w swoim sercu mają od najmłodszych lat. Gdy tego potrzeba, wyciągną pomocną dłoń. Nagrodzeni to Kanclerz UO Zbigniew Budziszewski, Dyrektor Biura Marketingu i PR UO oraz Rzecznik Prasowy UO Maciej Kochański, Kierownik SWFiS Mariusz Pająk, Nadleśniczy Nadleśnictwa Opole Marek Cholewa, Wiceprezes Akademickiego Związku Sportowego ds. upowszechniana kultury fizycznej, Prezes AZS’u Politechniki Opolskiej Tomasz Wróbel oraz Studium Wychowania Fizycznego i Sportu.

W kategorii Przyjaciel na UO nagrodziliśmy media studenckie na UO: SetaTv – Telewizja Studencka, Radio Sygnały, Gazeta Studencka oraz Samorząd Studencki Uniwersytetu Opolskiego. Dzięki współpracy z tymi organizacjami możemy organizować, relacjonować i odtwarzać wspaniałe sportowe chwile naszego klubu.

AMPy w biegach przełajowych były niezwykle udane, ponieważ drużyna naszych dziewcząt zajęła 3 miejsce w typach uczelni wśród Uniwersytetów, dlatego postanowiliśmy je nagrodzić w specjalnej kategorii Brązowe Dziewczyny. Były to: Magdalena Giet, Karolina Giet, Dagmara Cybulska, Klaudia Cybulska, Dominika Strzelczyk, Kamila Sroka, Patrycja Hejdak.

Galę uświetniły występy Chóru Muzykologii Uniwersytetu Opolskiego oraz pokaz Capoeiry Muzenza Opole pod przewodnictwem Contramestre Caju.