Początek kwietnia dla naszych zawodników był niezwykle intensywny. Wzięliśmy udział w Akademickich Mistrzostwach Polski w judo, szachach i pływaniu. Przywieźliśmy z nich dwa medale!

Akademickie Mistrzostwa Polski w judo odbyły się w Pile. Nasz klub reprezentowało trzech zawodników: Hubert Pieczyński, Mateusz Kozłowski oraz Piotr Berlanka. Hubert w kategorii wagowej -60 kg zdobył znakomite 3 miejsce oraz 2 miejsce w typach uczelni wśród Uniwersytetów! W kategorii wagowej do 81 kg Uniwersytet Opolski reprezentowali Mateusz i Piotr. Pierwszy z nich po bardzo mocnych walkach zajął 9 miejsce na 36 startujących zawodników. Piotr w pierwszej walce doznał kontuzji i niestety zakończył swoją rywalizację w zawodach. Hubertowi i Mateuszowi gratulujemy osiągniętych wyników. Piotr Tobie życzymy dużo zdrowia oraz szybkiego powrotu na matę!

Z kolei Akademickie Mistrzostwa Polski w szachach odbyły się w Chorzowie. Nasz Uniwersytet reprezentowało 11 zawodników. Turniej składał się z rozgrywek indywidualnych oraz rozgrywek drużynowych. W turnieju indywidualnym kobiet Katarzyna Cyboran uplasowała się na znakomitym 17 miejscu. W rozgrywkach kobiet wzięło udział 122 Pań.

W turnieju indywidualnym mężczyzn najlepszy wynik uzyskał Tomasz Góreczny, który sklasyfikowany został ostatecznie na 46 miejscu wśród 262 szachistów. W końcowej klasyfikacji drużynowej zawodnicy Uniwersytetu Opolskiego uplasowali się na 37 miejscu.

Skład: Julia Trusz, Julia Węgrzynowicz, Katarzyna Cyboran, Adam Kalinowski, Maciej Pankrac, Michał Bartmański, Michał Sokołowski, Michał Bednarowicz, Ronald Ramuś, Tomasz Góreczny, Krzysztof Kiljanek.

Do Łodzi na Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu udała się nasza jedna reprezentantka Kamila Sroka. Wystartowała na 50m stylem klasycznym. Z czasem 52.60 uplasowała się na 102 miejscu. Dziękujemy Kamila za start!