Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Opolskiego działa nieprzerwanie od 1953 roku. Naszym celem jest upowszechnienie kultury fizycznej wśród studentów Uniwersytetu Opolskiego. Co roku nasz klub reprezentują studenci w Opolskiej Superlidze Akademickiej i Akademickich Mistrzostwach Polski.

Przez wiele lat nasi studenci wiedli prym w AMP w badmintonie oraz reprezentowali nasz kraj na Uniwersjadzie w Korei Południowej i Akademickich Mistrzostwach Europy w Zagrzebiu, Moskwie, Rotterdamie, Łodzi i Warszawie.

Nasi wolontariusze czynnie działają  podczas wydarzeń sportowych organizowanych przy współpracy ze Studium Wychowania Fizycznego i Sportu oraz sportowych wydarzeniach organizowanych na naszej uczelni. Zależy nam na rozwoju akademickich klubów sportowych na Opolszczyźnie dlatego intensywnie współpracujemy z Klubem Środowiskowym AZS Politechniki Opolskiej.

Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Opolskiego jest zrzeszony w Akademickim Związku Sportowym zgodnie z jego statutem: https://azs.pl/images/dokumenty/akty-prawne/StatutAZS2022.pdf

Każda osoba chcąca wziąć udział w zawodach reprezentując KU AZS UO musi dostać zgodę od Zarządu KU AZS UO.