AZS Politechniki Łódzkiej był organizatorem tegorocznego półfinału Akademickich Mistrzostw Polski w badmintonie. Zawody odbyły się w dniach 11-13 marca. Drużyna AZS Uniwersytetu Opolskiego pokazała się z dobrej strony.

Już pierwszy dzień zapowiadał się niezwykle emocjonująco. Nasza drużyna zaczęła rozgrywki o 8:30 z Uniwersytetem Ekonomicznym z Katowic. Opolanie wygrali 6:1 nie dając szans swoim rywalom. Kolejny mecz rozegraliśmy z Uniwersytetem Pedagogicznym z Krakowa. Nasze panie miały okazję zmierzyć się z Aleksandrą Pająk – Mistrzynią Polski Elity w grze podwójnej z 2020 roku. Wiele emocji przyniósł pojedynek w grze mieszanej. Nasi zawodnicy wygrali w dwóch setach 22:20
i 21:15. Z dwoma zwycięstwami zakończyliśmy pierwszy dzień zmagań.

Niedzielę zaczęliśmy od przegranej z drużyną AGH Kraków 7:0. Jednak pierwszy pojedynek męskiego singla okazał się pełny napięcia. Wynik meczu musiał rozstrzygnąć trzeci set. Niestety musieliśmy uznać wyższość przeciwnika. Po krótkiej przerwie rozpoczęliśmy mecz z Politechniką Wrocławską, z którą walczyliśmy o zajęcie drugiego miejsca w grupie. Po zaciętej walce na korcie niestety przegraliśmy 5:2, jednak wyszliśmy z grupy na 3 miejscu.

W kolejnym etapie mistrzostw rywalizowaliśmy z Uniwersytetem Medycznym z Łodzi o miejsca 9-12. Naszej drużynie zabrakło niewiele aby znaleźć się w najlepszej “10”. Mimo dużego zaangażowania podczas meczów ulegliśmy drużynie z Łodzi 4:3 i pozostała nam walka o jedenaste miejsce, a tam czekała już na nas drużyna UMCS Lublin. Nasi badmintoniści wygrali swój ostatni mecz na tegorocznych mistrzostwach 4:3 i ostatecznie zajęli jedenaste miejsce.

W Półfinale zwyciężyła drużyna AWF Katowice, drugie miejsce zajął UŚ Katowice, a podium uzupełniła drużyna AGH Kraków. Naszym zawodnikom dziękujemy za uczestnictwo, walkę i pozostawione serce na korcie. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również zobaczymy się na Akademickich Mistrzostwach Polski w badmintonie.

*Na jeden mecz w Akademickich Mistrzostwach Polski w badmintonie oraz oficjalnych meczach ligowych badmintona składają się następujące gry: gra pojedyncza kobiet, gra pojedyncza męska, gra podwójna kobiet, gra podwójna męska, gra mieszana, druga gra pojedyncza damska, druga gra pojedyncza męska.*