W tym roku AZS Uniwersytetu Warszawskiego był organizatorem Akademickich Mistrzostw Polski w karate WKF w dniach 7-8 maja 2022 r. Pierwszego dnia rozegrano konkurencje kata czyli walkę z cieniem i drużynowe. Drugiego dnia do rywalizacji przystąpiła nasza zawodniczka Wiktoria Grejner w konkurencji kumite kobiet do 68kg, która była faworytką do zwycięstwa w swojej wadze. Warto przypomnieć również, że Wiktoria wygrała poprzednią edycję AMPów w karate WKF.

W pierwszej walce Wiktoria wygrała 5:0 z reprezentantką Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu Mają Krasowską. W drugiej walce nasza zawodniczka pewnie zwyciężyła 6:0 z Joanną Babynko z AWF Warszawa. W finale Wiktoria pokonała Danielę Holk 1:0 zwyciężając w swojej kategorii wagowej.

“Walki były dobre, jednakże analiza pokaże co można jeszcze poprawić. Dziękuję wszystkim, którzy mi kibicowali, a zwłaszcza KU AZS UO, mojemu Klubowi Karate NIDAN  Zawadzkie, rodzinie, przyjaciołom i najbliższym, jestem bardzo wdzięczna” – powiedziała nasza zawodniczka.

Wiktorio gratulujemy wygranej oraz tego, że po raz drugi stanęłaś na najwyższym stopniu podium Akademickich Mistrzostw Polski . A Was nasi czytelnicy zachęcamy do kibicowania Wiktorii podczas Europejskich Igrzysk Akademickich, które odbędą się w drugiej połowie lipca w Łodzi.